V šesté třídě ve fyzice se žáci učí o tom, co je látka a co těleso. Přemýšlela jsem, jak změnit takové to klasické rozdělování slov, jaké můžete najít na běžných pracovních listech, na tyhle dvě kategorie. A napadlo mě využít animaci. Bude se jednat o 2D animaci, konkrétně o animaci ploškovou. Není myslím tak náročná…
Měsíc: Únor 2019
Fotíme s čočkou
Tak můžete fotit i čočku, to je také zajímavé. Lepší je to ale s čočkou. Mám na mysli přídavné čočky za pár korun, které koupíte v e-shopech, i v kamenných obchodech. Tam koupíte i přídavné mikroskopy. Zrovna jsem si objednal luxusnější sadu čoček za cca 300 Kč. V ní budou i různé filtry, o zkušenosti…
Byli jsme v Londýně na Bett show 2019
Tak o tomhle jsme si vždycky povídali, že by to jako bylo dobrý. No jo, ale kdo to zorganizuje? A nakonec se zadařilo, letos. Tedy vlastně už loni. Petře přišel mail, jestli jako nechce jet, že organizátorem bude VISK Rakovník. A protože je Petra kamarádka, napsala zprávu s odkazem i mně. No jasně, jedeme. A…
Trable s poslechem? Vyzráli jsme na ně
Mám dojem, že tohle všichni, kteří učí jazyky, znají. Ale kdyby přece jen ne, tak si to tady mohou přečíst 🙂 Online aplikace lyricstraining.com slouží k procvičování poslechu. Prostě si vyberete písničku, zvolíte si, na jaké úrovni znalosti angličtiny se pohybujete, vyberete, zda budete slovíčka vpisovat nebo jen vybírat a už to jede. Pro…
Trimino? S tím budeš určitě spokojen
Když tuhle pomůcku někde ukážu, vždycky to znamená úspěch. Rychle vytvořeno, efektně a efektivně využito, rychle opraveno díky anotaci na iPadu – viz článek o anotaci fotografií. Prostě úspěch. A moje žáky, i ty dospělé, to baví. A jak jste to vytvořil? Tohle já si tvořím ručně. Tak jak na to? Zadejte do vyhledávače Trimino….
Anotace fotografie – přitom taková blbost
„Teda, to muselo dát příšernou práci. Při tom taková blbost, co?“ Řečeno slovy klasika – ústa matky Šebkové z Pelíšků. No a já chci tentokrát napsat něco o anotacích snímků, fotografií, screenshotů na mobilních zařízeních. Proč toho nevyužít, když už to tam je?! O co vlastně jde? Vysvětlím to na platformě, které rozumím, kterou ovládám…
Sam labs v hodinách fyziky
„Senzory na scénu!“, chtělo by se napsat. Ale vlastně je to v tomhle případě pravda jen napůl. Ono, když ty senzory nemáte, tak se zas až tak moc neděje, aplikace, se kterou senzory pracují, nabízí takové simulační prostředí, kde senzory svou reálnou práci prostě jen předstírají. O čem mluvím? O Sam Labs – stavebnici, která…
Nelineární příběhy
Příběhy. Historky. Mám je ráda, ale nedaří se mi je psát. Ale vlastně, proč bych je měla psát já, že jo. Letos na @Bettshow2019 jsem se jako řečník účastnila akce pro učitele nazvané Teachmeet. Posledním vystupujícím byl ALAN O’DONOHOE, který vystoupil s příspěvkem Vyber si své vlastní dobrodružství. Představil (velmi poutavě) jeden z nelineárních příběhů a…
Zeď vzpomínek
Když jsem v úterý 29. ledna 2019 procházel druhostupňovými ročníky v chraštické škole, ptal jsem se na výročí, které je v poslední době zaujalo. Padaly různé návrhy. A co 27. leden? Něčemu zase bylo 100 let? Nevím? Co konkrétního máte na mysli? To, o čem přemýšlím já, to se stalo v roce 1944. Čím jsem…