Jestlipak vás už tou umělou inteligencí nenudím? Říkala jsem si na začátku týdne. A rozhodla jsem se, že ne 🙂 Narazila jsem totiž na chatbota SimSimi. Už je staršího data vydání, ale může komunikovat v různých jazycích (v češtině tedy dělá dost chyb), roztomile vypadá a taky … ji můžeme učit. Jak na to? Na…
Měsíc: Září 2022
Blooketujeme. Nebo blooketíme?
V češtině teď se ve škole zabýváme slovy, jejich tvořením, stavbou, skloňováním a časováním, významem, který nesou… A hodil se nám i Blooket. Znáte? Prý ne, ale Kahoot znali. Co vy? Tak půjdeme „blooketovat“? Nebo „blooketit“? Co prý to bude? No Kahoot znali, takže tušili, že budou odpovídat na otázky. Ale v češtině? Tak proč…
Jak jsme poroučeli umělé inteligenci
Svoje nadšení pro umělou inteligenci si nemůžu nechat pro sebe. Musím ji využít ve výuce. Říkala jsem si při přípravě hodin na tento týden. Protože učím angličtinu a umělá inteligence mluví anglicky, nabízelo se zařazení do hodin angličtiny. Žákům jsem připravila nástěnku Padlet, kde našli odkaz na craiyon a deset fotografií. Ty byly různé. Některé…
Vymalujte si
Nevím, jak to máte vy, ale já bych si už chtěl odpočinout. Nějak brzy, ne? Myslím to tak, že odpočívat se musí, jinak si přivodíte komplikace. Takže pracuju, ale je třeba si taky odpočinout. Pracovní doba je na práci, ostatní doba je na zájmy a tak. Jo takhle! No, tak jak budu odpočívat? Prozkoumal jsem…
Jednou učitelka, pořád učitelka
Minule jsem slíbila, že vám ukážu, jak můžeme umělou inteligenci učit. Dnes tedy slib plním. Pojďme se podívat, na umělou inteligenci, která kreslí obrázky. Jak se jí to daří, si můžete vyzkoušet třeba na Craiyon. Stačí zadat popis toho, co chcete, aby pro vás umělá inteligence nakreslila. Třeba bígla na červeném gauči. A violá ……
Seber tomu pozadí
Už jste někdy chtěli vyměnit pozadí fotky, kterou jste nutně potřebovali do nějaké hodiny? Nebo jste potřebovali snímek a žádný nebyl podle vašich představ třeba pro komiks? Mně se to děje pořád. Navíc mě nebaví stahovat si aplikace do zařízení, řešit to v nějakém programu na počítači. Prostě bych chtěl něco… třeba on-line. A ono…
Kdo může psát za nás
V minulém příspěvku jsem se vás ptala, kdo si myslíte, že ho psal. Moc tipů se nesešlo. Ale já vám to stejně prozradím. Celý článek, kromě prvních čtyř vět, napsala umělá inteligence. Já jí jenom řekla, že chci napsat blogový příspěvek a zadala klíčová slova. Klidně si to můžete vyzkoušet sami, na copy.ai. Stačí se…
Vyměň tvář
Na Letní škole Centra robotiky jsem narazil na prima nástroje, které by se vám ve vaší pedagogické praxi mohli hodit. Třeba k tomu, abyste si zahráli na známou historickou postavu, vyměnili jí tvář za tu svou. Už jsem tu něco podobného ukazoval v článku o mistrovských dílech. To ale chce aplikaci. Zkusili jsme si najít o…
Kdo to psal?
Tak vás tady vítám. A na úvod pro vás mám jedno překvapení. První letošní článek tak trochu naznačí, o čem bude několik následujících příspěvků. Pojďme na to, zamysleme se nad využitím umělé inteligence ve vzdělávání. V dnešní době školy neustále hledají způsoby, jak zlepšit svůj vzdělávací systém. Jedním ze způsobů, jak toho mohou dosáhnout, je…
Vítací a rámovací příspěvek
Především vás všechny chci přivítat v novém školním roce. Pokud nejste zatíženi na školu, vítám vás na našem blogu. I od letošního září se budeme s Petrou snažit, abychom vám vždy v pátek přinesli dva články s nějakým zamyšlením, inspirací, pohledem na svět ve škole i mimo ni… Můžeme se na nový školní rok dívat…