Samozřejmě že Google formuláře.
Myslela jsem, že pokud na tvorbě formuláře spolupracuje víc lidí, musí být všichni přihlášeni. A ukázalo se, že se pletu.
V angličtině jsme narazili na postup vedení vědeckého výzkumu. Experiment nás ještě čeká, ale dotazník jsme si vyzkoušeli hned a k jeho tvorbě jsme využili Google formuláře. Před hodinou jsem každé skupině vytvořila dotazník. Odkaz na něj jsem jednotlivým skupinám vložila do Padletu.
Tady by se hodilo popsat, jak se formulář nasdílí pro spolupráci, aniž by se spolupracovníci museli přihlašovat. Ve tvořícím prostředí jsou vpravo nahoře tři tečky a v nich je možnost přidat spolupracovníky. V tabulce, která se pak objeví, přepneme pod možností běžný přístup na všichni, kdo mají odkaz a vedle v rozbalovací nabídce zvolíme editor. Pak se nenechte splést a neklikejte jako já na zkopírovat odkaz respondenta. Já to nedočetla, viděla jsem jen zkopírovat odkaz, a tak jsem zkopírovala a nasdílela do skupin. Vám už je jasné, že takhle by spolupracovat nešlo. Takže kudy na to sdílení pro spolupráci? Je to jednoduché, zkopírujete ten odkaz na dokument, který máte v prohlížeči. A je to.
Při tvorbě dotazníku mě pak překvapila ještě další věc. Nebylo nutné do tabletu stahovat aplikaci, formulář bylo možné vytvářet v prohlížeči.
Téma našeho výzkumu bylo sociální sítě. Žáci ve skupinách vytvořili hypotézy a k nim vytvořili dotazník. Příští hodinu se naučíme dotazník sdílet a pak také zpracovat získaná data.
Jak se nám to dařilo, napíšu v některém z dalších příspěvků. Mezitím doufám, že se některým žákům bude znalost práce s Google formuláři hodit od jejich závěrečné práce.