Bylo, nebylo, byla jedna konference pro učitele, která se jmenovala BUMeeting. A jednou tam jeden workshop vedla Jitka Rambousková a ukazovala na něm bezva online nástroj pro 3D tisk. A já tam byla jako účastnice. A pilně se učila.
Nástroj se jmenuje doodle3D a víc o něm najdete na stránkách Jitky Rambouskové.
Od toho workshopu jsem přemýšlela, jak a kdy tenhle nástroj využít. Dost často se mě žáci ptají, zda 3D tiskárnu využijeme. A pak jsem jednou potřebovala na chvíli potřeboval zaměstnat skupinku deváťáků …
Výsledkem bylo, že jsem začali pracovat na tvorbě 3D hry, jejímž obsahem budou schematické značky a kreslení, resp. stavba elektrických obvodů ze schematických značek vytištěných na 3D tiskárně.
Když to po sobě čtu, možná to moc dobře nevysvětluju. Ale pojďme dál, snad to vysvětlím líp.
Takže, co děláme. Skupinka žáků pracuje s doodle3d a vytváří podklady pro 3D tisk. Pracujeme převážně na iPadech.
Učíme se za pochodu. Ale výsledky máme. Teď, když tenhle článek píšu, už máme skoro všechny kostičky navržené. Na fotografii vidíte prototyp jedné kostičky do hry (vodič).
Další skupinka pracuje s Canvou a vymýšlí karty se zadáním.
Co nás ještě čeká? Zkušební zahrání hry, tvorba nebo spíš sepsání a případná úprava pravidel a taky tvorba krabice. A vymyšlení názvu hry. S tím byste nám mohli pomoci. Komentáře… však to znáte… Díky.