Mám dojem, že v poslední době snad každý den narazím na nějaký nový nástroj, který využívá umělou inteligenci. Spousta z nich může pomoci učitelům s přípravou na hodiny – rychlé vytvoření testu, spolu se správnými odpověďmi, napsání textu na určité téma pro určitý ročník …
Nástroj Eduaid.ai má potenciál s trochou nadsázky nahradit práci pedagogických fakult.
Učitel si má možnost zvolit oblast výuky, ročník, klíčová slova týkající se tématu, také zvolí, zda jde o procvičování apod.
Modré tlačítko tato slova přeformuluje do srozumitelného zadání a pokud je zadání takové, jaké potřebujete, stačí kliknout na zelené tlačítko Add to worskpace a už jen (já s otevřenou pusou) sledujete, jak se před vámi rodí vaše hodina/hodiny.
Co všechno vám umělá inteligence vytvoří? Formuluje cíle, zmíní, jaké předchozí znalosti a dovednosti mají žáci mít, vypíše témata k diskuzi, popíše strategie, navrhne aktivity. Kromě toho nabídne i možné způsoby formativního hodnocení. V závěru také formuluje otázky, které vedou k hlubšímu pochopení či k dalšímu zkoumání.
Úplně dole se na pracovní ploše objeví návrhy metod práce. Když si učitel některou metodu vybere, opět dostane popis metody, zadání práce do skupin a podobně.
Nástroj komunikuje v angličtině. Klíčová slova lze psát česky, ale odpovídá anglicky. Ale to v době, kdy se stále vylepšuje online nástroj deepl.com už není pro nikoho žádný problém (tedy když umí kopíruj/vlož 🙂
Přihlašování do nástroje je buď pomocí google účtu nebo pomocí emailu (zadáte email, na něj přijde odkaz). Rozhodně stojí za vyzkoušení.
Neuvěřitelný! Moc děkuju. V tomhle budu ležet celej podzim.
Budu ráda, když pak dáte vědět, jak se dařilo. Petra
Moc děkuji za výborný nápad! Předala jsem napříč pedagogickým sborem a všichni jsou nadšeni! Bohužel je omezený počet použití na 15 pokusů, poté již chce platbu.
Zdravím a děkuju za zkouming 🙂 Já jsem si někde na těch stránkách našla autora té aplikace, nebo někoho, kdo s ním komunikuje a on mi počet použití navýšil. A myslím, že je to nějaké množství (těch 15) za měsíc. Pak další měsíc zase 15. Ale tak to bylo, když jsem ten článek psala, třeba je to teď jinak.