Přesně, málem jsem ho letos pro samé digiativity propásnul. 8. – 23. 10. 2022. Týden evropského kódování, tedy můžete přihlásit jakékoliv digiaktivity. Letos nečím žádnou informatiku, jen pašuji ty digitální kompetence do svých češtin a dějepisů.
1. Blooketíme – „Zahrajeme si dneska Bloket?“ A to hrajeme vyjmenované slova, mluvnické kategorie jmen a sloves, shody přísudku s podmětem… Samotného mě to překvapuje. Procvičují si doma. I když stížnosti tedy jsou. On měl Blooket výpadek, mám ho zaplacený, zaplaceným účtům prý to funguje.
Nějak se to ale seká, pane učiteli.
No technika je technika.
2. Pátráme po Karlu Velikém. A pátrání to bylo veliké. Informace, zdroje, oblíbené město, a mohl bych to někde ověřit? A proč se pořád stěhovali? Tak to rozmluvíme v ChatterKidu. Rozmluvili jsme.
A můžu to nasdílet?
Prý ne, a já to budu respektovat. Jen jsem to přihlásil do CodeWeeku, abychom byli na mapě Evropy. Žáci za to dostanou certifikát, a já konečně taky.
3. Řešíme, jak to fungovalo ve středověku. Cíl a kritéria na Padletu. Tvoříme Google mapu středověkých hradů, tvoříme Google Earth mapu hradů, stříháme pop-up hrad a natáčíme k tomu návod (odpoledne ho nastříháme v iMovie), sháníme informace o rytířské kultuře. na mně zůstalo schéma složení společnosti. Máme. Další hodiny, které přihlásíme do CodeWeeku.
A můžete vaše aktivity přihlásit i vy. Registrujte se, zaregistrujte vaši aktivitu, správce ji schválí, napište závěrečnou zprávu – počet žáků, z toho dívek… Na koho bude registrován váš certifikát, a můžete tisknout certifikáty pro vaše zúčastěné žáky.
To je to tak jednoduché?
Ano, je. tak proč je nás na mapě ČR jen 131? Málo prodáváme svoji dobrou učitelskou práci. Škoda, ale vyzkoušejte to i zpětně. Díky. Vím, že nejde o číslo, ale tady by se to dost hodilo.
Slávek Hora