Když dostanete dárek, jdete hned vyzkoušet, co se s ním všechno dá dělat. Dostal jsem dárek, od Petry, spoluautorky blogu. Narozeniny. Další rok na krku. A dostal jsem na krk tygra, protože je rok tygra. Dostal jsem tygra z LEGA.
No to se mi hodí, vyzkouším na něm jednu aplikaci.
Aplikace se může hodit i vám. Mně se hodila proto, že pracuje s rozšířenou realitou, tedy AR. Chtěl jsem ji prozkoumat. Princip je jednoduchý. Rozhodíte kostky LEGA po zemi, aplikací naskenujete a měl by se vám ukázat obrázek, co se dá z těch kostiček postavit. Já osobně jsem teda zvědav, jak to bude pracovat.
Tak nejdřív musím dojet domů, trochu si oddechnou, vybalit krabičku. Už trhám pytlíčky kostiček. Míchám je. Dokážu to pak postavit? Důvěřuji si, že to zvládnu, návod mám. Tak co na to aplikace? Jo vy nevíte, jak se jmenuje. Tak název je Brickit (iOS, Android).
Naistalujte, rozhoďte kostky LEGA a vyzkoušejte.
A proč jsi to nevyzkoušel dřív? LEGO přece musí mít doma každý.
No to Asi ano, my taky, ale to se vydáte na výpravu za LEGEM do bývalých dětských pokojíků dospělých dětí… a nic nenajdete. Nebo je to složená formule 1, kterou tedy rozdělávat nebudete, totéž s elektrickým vlakem… Tak asi tak.
A jak jsem byl spokojen s aplikací? No asi jsem čekal, že mi z kostiček na tygra ukáže tygra. A neukázala, však o tom jsou obrázky pod článkem. Prostě vám to ukáže, co by se dalo, ale to, co chcete a je na krabici, nečekejte. Stejně je to ale úžasné, jak si aplikace v mobilním zařízení přes foťák osahává kostky rozházené po zemi a ukáže vám katalog objektů.
Nakonec jsem podle papírového návodu postavil tygra. Vím tedy, že bych mohl postavit i další a jednodušší stavbičky podle návrhu aplikace Brickit. Určitě vyzkoušejte, až vaše děti (vlastní nebo cizí) nechají v pokoji rozházené LEGO.
Nakonec přikládám pár obrázku z mého průzkumu i s výsledným zvířetem na krku.
Slávek Hora