Google zvířátka měla velký úspěch, tak se pojďme podívat ještě na další možnosti. Půjdeme do zoo znovu, tentokrát s aplikací Animal Safari AR – 3D Learning (pro iOS, pro Android).
Na úvod musím říct, že je to zásluha Petry Boháčkové, že aplikace byla objevena. Někteří z vás s námi byli na BUMeetingu 2021 (Brněnský Učitelský Metting), zavedli jsme vás do světa AR. Petře nebylo po očkování moc dobře, seděla v koutku, občas něco dodala, ale při tom posedávání zkoumala, dělala informační background. A našla tuhle aplikaci, stejně jako Bridge AR nebo Magnet Labem AR. Ale o těch někdy jindy. Aplikace patří do stejné rodiny, jako Halo AR, článek tu už o ní máme.
Pracovní cesta mě nedávno zavála do skoro domoviny – do Mariánských Lázní. Čekala tu na mě maminka, a také moje sestra se švagrem, kteří jsou již prarodiče, přivezli s sebou vnuka, mého prasynovce. Ten má obrovský zájem o technologie. Dožadoval se neustále Micky Mouse na mých Apple Watch. Abych se přiznal, to už by byla nuda. Tak co kdybychom dali zvířátka?
A tak jsem rozjeli panelákovou zoo. Bylo to tak zajímavé, že jsme zvířátka i přikupovali. Základní sadu máte bezplatně. Aplikace je bez markeru, ten si vytvoří z vašeho prostředí. Zvuky, pohyby, vezměte zvíře do ruky, posaďte si ho na klín… Zábava to byla nejen pro mého prasynovce, ale i pro celé osazenstvo panelákového bytu. Bavili jsem se o tom, jak se zvířátka jmenují, jak se říká dospělým a jak mláďatům, jaké zvuky zvířátka vydávají. Jestli u nás žijí, jestli jsme je viděli, kam se na ně můžeme zajet podívat.
Při tom jsme také pořizovali fotky (můžete natáčet i video) a mé neteři jsme je poslali pomocí sdíleného alba v Google Photos. Přece nebudeme hltit sítě. Bavili jsme se při tom, učili jsem se, komunikovali jsme spolu, smysluplně jsem využívali mobilní zařízení, jednoduše jsme si vysvětlovali, jak to funguje. A bavilo to i dospělé. Určitě to vyzkoušejte. Stejně jako já se žáky Google zvířátka. Teď vyzkoušíme ve škole i tuto aplikaci. Pojďte do toho také, třeba i v mateřské škole.
Slávek Hora