Jitka Rambousková si tento týden několikrát povzdechla, co všechno se nám mění pod rukama. Tak asi by nám to nemuselo vadit, že? Ale když jdete na školení, předpokládáte, že vše bude na svém místě a funkční.
Vzpomínám si na horké chvilky, když na semináři pustíte aplikaci s tím, že jdete pracovat. A ono to vypadá jinak. A taky to jinak funguje a má to jiné i nové funkcionality. Většinou mám změny rád, i na školeních dokážu jásat, ale znáte to, jsou to rány. Má to znak nepřipravenosti.
Tenhle týden se mi podařilo přijít taky na změny. Jdu si takhle do hodiny dějepisu o husitství s připravenou nástěnkou s poličkami pro týmy. Pouštím a… Ono to vypadá jinak. Tak není to špatné, ale potřeboval bych pracovat, nemám čas na bádání.
O módu prezentací v padletí nástěnkách, o tom jsem už psal, to je dobré, když potřebujeme nástěnku promítnout a povídat si o jednotlivých příspěvcích. Tenhle týden jsem použil i převod nástěnky do formátu PDF, abychom měli doklad do portfolií. Fungují i odkazy do YouTube na písničky – tentokrát byly písničky důležité. Ktož jsú boží bojovníci, Povstaň, povstaň veliké město Pražské, nebo Dřievo sě listem odievá, a pak Hana Hegerová a její Kázání v Kapli betlémské – významná píseň s naléhavým textem. Můžete si zkopírovat i odkaz na prezentaci z Padletu. Tak to taky považuji za důležité vylepšení.
Klonovat nástěnku určitě taky umíte… Ne? Tak to je taky bezva funkce. Líbí se vám nástěnka, která ale není vaše. A autor dovolil její klonování. Tak si ji naklonujte k sobě na účet. Asi největší změnou jsou ty pastelové barvy při zakládání nástěnek a pojmenování jednotlivých podob. A taky záhlaví zakládacího prostředí.
No a ty změny. Jsou důležité, oni to s námi autoři změn myslí dobře. Smysl některých změn pochopíme až v průběhu používání. Tak vzhůru za změnami. Třeba v módu tohoto systematického nákresu.
Slávek Hora