Aneb další zpráva z našeho projektu Erasmus Giants.
Musím se pochlubit, že nás koronavirus nezastavil a na projektu dál pracujeme. Stýká se nám po vzájemných návštěvách, ale některé úkoly stále společně plníme. Projekt jsme o rok prodloužili a doufáme, že vzájemné návštěvy budou moci proběhnout příští školní rok.
Taky musím říct, že nejdelší dobu mimo školu jsme zatím strávili my. Teď tedy mluvím o době od září. Španělé jsou ve škole stále, Řekové nebyli ve škole asi tři týdny plus asi tři dny, kdy pro celé Řecko bylo hlášeno špatné počasí. Finové byli až dosud ve škole všichni, nyní zůstavají doma žáci starší 13 let. Poláci nejsou ve škole od vánoc.
To nás z některých aktivit trochu vyřazuje. Třeba zahrát si společně písničkový kahoot. Ano, určitě bychom ho mohli hrát z domova, ale až budeme ve škole, myslím, že si to užijeme víc. Což ale neznamená, že bychom se nemohli účastnit tvorby – hlasováním jsme vybrali 5 písniček, které rádi posloucháme a ze všech písniček vybraných v zapojených školách jsme vytvořili playlist na Spotify. Kdykoli máme chuť, písničky posloucháme a určitě v kahootí hře Poznej písničku zvítězíme. A když ne, tak si aspoň užijeme hádání.
Dnes bych chtěla zmínit aktivitu, při které využijeme práci na dálku ve sdílených prezentacích. Seznámíme naše partnery s jednou naší pověstí. Až pověst vybereme, tak ji převyprávíme, trošku ji zjednodušíme. Zapíšeme ji do naší sdílené prezentace.
Pokusíme se na každý slajd vložit asi dvě věty, v češtině i v angličtině. Až budeme mít hotovo, podíváme se na prezentace našich partnerů (a oni na tu naši). A každou pověst budeme ilustrovat. Rozpis, pro který slajd která země vytvoří ilustraci, vidíte na fotce.
Tím se všichni žáci seznámí s každou pověstí. Aby se ale něco naučili i naši spolužáci, třeba ti z nižších ročníků, celou pověst jim přečteme, tedy naše čtení nahrajeme a oni si to pak budou moci poslechnout.
Plány máme veliké, dám vám pak vědět, jak se povedlo jejich uskutečnění.