Některé nástroje, které využívají umělou inteligenci a z textu vytvářejí obrázek, schválně kreslí obličej rozmazaný, aby nebylo možno identifikovat osobu. Jiné nástroje se na dobré prokreslení obličeje orientují. Je tomu tak i v nástroji Artbreeder, který využívá umělou inteligenci a je možné v něm vytvářet portréty, a to v části nazvané splicer. Vzbuzuje trochu dojem, že pracuje s mícháním genů, protože portrét vytváříte nejméně ze dvou jiných potrétů, které umístíte do políček s názvem Parent 1 a Parent 2. Já bych ale řekla, že jde jen o smíchání rysů „mateřských“ obrázků. „Rodičů“ klidně může být víc než 2 :-). Do Artbreedru je nutné si vytvořit přihlášení.
Artbreeder jsme využili v hodině anglického jazyka. Za pomoci tohoto nástroje žáci vytvořili portréty osob. Obrázky stáhli (nebo udělali printscreen obrazovky), nahráli na připravený padlet a k obrázku dopsali krátký popis.
Pak jsme do aplikace Learningapps nahráli portréty a popisy osob a tím jsme vytvořili pexeso.
Hru jsme zatím neměli možnost si zahrát. Až ji příští týden vyzkoušíme, rozhodneme, zda jsou popisky dostatečné a je možné jednoznačně přiřadit k text k obrázku. texty případně upravíme a pak nabídneme k hraní druhé skupině popř. jiným třídám.
V aplikaci Artbreeder ale nemusíte tvořit jen portréty. Je možné tam podobným způsobem vytvářet třeba krajiny či budovy. Takže se hodí na různou slovní zásobu. Vyzkoušíte?