Hned na začátku musím říct, že jsem tuhle aplikaci jednu dobu hodně využívala, ale jak šel čas, úplně jsem na ni zapomněla. Teď si ale zaslouží připomenutí, protože se dá při učení na dálku dobře využít.
Jde o aplikaci Actionbound. Můžete si ji stáhnout do zařízení s operačním systémem iOS i Android. Aplikace slouží k samotnému hraní, nedá se v ní tvořit. Pokud hru chcete vytvořit, musíte využít prohlížeč a adresu actionbound.com.
Pojďme se tedy podívat, jak to vypadá, když hru tvoříte. Není v tom žádný háček, po přihlášení (nebo nejprve vytvoření účtu), se dostanete na jakousi nástěnku, na které se vám ukládají všechny hry, které jste vytvořili. Hry tam můžete libovolně upravovat a samozřejmě tam i vytváříte nové. Stačí kliknout na plus.
Jak taková hra může vypadat a co si všechno u ní můžete nastavit? Především vytvořenou hru můžete sdílet, buď odkazem, nebo qr kódem. Hru také můžete před sdílením otestovat.
Obsahem hry pak mohou být různé otázky s možnostmi výběru odpovědi, můžete do hry vložit kvíz, zadat hráčům, že mají něco vyfotit nebo uspořádat odpovědi podle nějaké sekvence.
V části nastavení pak můžete nastavit úvodní obrázek, vložit klíčová slova, nastavit, na kterém místě se má hra spustit a třeba i to, jak dlouho má trvat. Nebo to nastavovat nemusíte, záleží na vás.
Jako učitele vás bude zajímat, jak si žáci vedou během hraní. To se dá zjistit v části výsledky. Kromě toho, že vidíte, jak si skupiny nebo jednotlivci vedli (ano, je možné taky nastavit, jestli jde o hru pro jednotlivce nebo skupinu) také zjistíte, jak hráče hra bavila. Docela užitečné, nemyslíte?
A teď, jak to vypadá při hraní. Hráči si otevřou aplikaci a načtou hru pomocí qr kódu hned na úvodní obrazovce aplikace.
Zde několik obrazovek, které vidí hráči při hraní.
Během hraní nemusí být přístroj připojený na wifi, ale před koncem hry je potřeba odeslat odpovědi a fotografie. V této chvíli už je nutné mobil na wifi připojit.
Já mám pro tuhle aplikaci připravenou hru Hmotnost, kde si žáci procvičí a připomenout například postup při zjišťování hmotnosti tělesa na rovnoramenných vahách, určí hmotnost tělesa, zkusí ve svém okolí najít tělesa určitých hmotností apod. Zatím jsme tedy tuhle hru hráli ve škole na školních zařízeních, teď si budou muset žáci poradit při instalaci aplikace na svá zařízení. Určitě to ale zvládnou. A co vy, zkusíte si v Actionboundu také vytvořit nějakou hru? Určitě dejte vědět.
Zaujalo mne to a uvažuji o vyzkoušení, díky.
Jarko, zkus, je to docela jednoduche a deti to bude bavit. Kdyby ti neco neslo, klidne se ptej.